IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Najczęściej zadawane pytania

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin



Liczba postów : 186
Dołączył/a : 07/04/2015

Najczęściej zadawane pytania Empty
PisanieTemat: Najczęściej zadawane pytania   Najczęściej zadawane pytania EmptySob Maj 21, 2016 10:15 pm

Cytat :
FAQ - Pytania i odpowiedzi

Na pewno mieliście tak, że zaczynaliście grę na jakimś forum, nie wiedząc w ogóle co i jak. Zdarzyło wam się też szukać po forum i nie znaleźć na to w ogóle odpowiedzi. Dlatego właśnie pojawia się ten temat - aby rozwiać wszelkie wasze wątpliwości w jakiejkolwiek kwestii. Wiecie, administracja też ma życie i nie wisi niczym w telekomunikacji, dwadzieścia cztery godziny na dobę i odpowiada na pytania.


Postać

Nie mam pomysłu na postać, gdzie szukać?

Jeśli chodzi o wyglądy postaci, zapraszamy serdecznie do tematu Przydatne linki. Zostały tutaj wypisane wszystkie strony, w których coś o postaci można znaleźć. Wyglądy, imiona i tym podobne.


Czy moja postać może być spokrewniona z postaciami z uniwersum Bleach/NPC który jest na forum?

Jeśli chodzi o postaci z Bleach, to odpowiedź brzmi nie gdyż nie istnieją one w realiach świata forum. W kwestii NPC to jest to możliwe ale za zgodą administracji.


U kogo mogę poszukiwać pomocy w pisaniu KP/KM?

O pomoc można się zwrócić do Administracji, co jest oczywiste. Poza tym zawsze można się zgłosić do MG lub też innego gracza.


Czy wybór rasy wpływa na naszą postać?

Każda rasa jest inna i posiada własne zasady. Np. Shinigami i Quincy nie będą do siebie przyjaźnie nastawieni. Dodatkowo bycie zauważonym na przyjaznym kontakcie z wrogiem może grozić karami od swoich przełożonych.


Fabuła

Czy wymagacie znajomości uniwersum?

Nie, nie wymagamy. Większość rzeczy została zmieniona fabularnie i opisana w dziale Realia Świata Gry.


Czy spotkamy na forum jakieś postacie kanoniczne?

Nie, wszystkie postaci kanoniczne jak i fakt ich istnienia zostały, mówiąc dosłownie, usunięte. Postaci te nigdy się nie pojawią.


Rodziny Fullbingerów? Pierwsze słyszę.

Rodziny Fullbringerów to coś nowego na forum. Jako że ta rasa nie została rozbudowana w mandze i anime to postanowiłem ją rozbudować w nowym, niekoniecznie lepszym, świecie.


System i umiejętności

Jak zdobyć Reiatsu i na co ono wpływa?

Reiatsu otrzymuje się na misjach prowadzonych przez MG. Jego ilość zależy od jakości naszych postów i pomysłowości. Samo reiatsu wpływa na nasze statystyki, a także jest surowcem który zużywamy używając różnych rodzajów umiejętności jak Kidou czy Cero.


Czy muszę od razu wykorzystać możliwość podniesienia poziomu statystyki?

Oczywiście, że nie! Możesz zachować sobie tę możliwość póki nie będziesz pewien co dokładnie chcesz ulepszyć. Pamiętaj że raz dodanego punktu nie możesz cofnąć!


Co z umiejętnościami fabularnymi, czy można je dostać?

Umiejętności podstawowe jak Kidou, Cero itp. można rozwinąć w trakcie rozgrywki za Punkty Rozwoju. Umiejętności jak Shi kai czy Fullbringi z mangi i anime nie mogą być kopiowane.


Czy i jak można zostać Vizoredem/zdobyć Segunde Etape?

Tymczasowo jest to niemożliwe, ale wraz z rozwojem rozgrywki zostanie to przemyślanie i możliwe że dodane. Na razie lepiej grać bez planowania zostaniem Visoredem czy Arrancarem z Segundą Etapą.


Jak bardzo mogę się rozpisać we własnej karcie umiejętności?

Ile tylko zechcesz, jednak musisz pamiętać, że zbyt obszerny opis może Cię ograniczać, tak samo jak zbyt krótki. Możesz zakreślić wady i zalety, ogólny system działania umiejętności, a także wspomnieć o tym, jak postać je uzyskała. Pamiętajcie jeszcze tylko o tym, że niedokładne odpisy mogą skutkować w złej interpretacji działania oraz niepożądanych efektów w czasie fabuły.


Mogę zabić gracza od tak-o?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że taka chęć może was któregoś dnia napaść. Jest taka możliwość, ALE! Fabuła musi być prowadzona przez MG i nie jest to na zasadzie "wpadam i Cię zabijam, nie żyjesz", to Mistrz Gry decyduje o tym, czy zabiłeś kogoś, czy Twój atak się powiódł i tak dalej.


Czy kiedykolwiek stracę Reiatsu?

Istnieją umiejętności, przedmioty, a także statusy uniemożliwiające nam korzystania z części swojej mocy. Jedyną utratą, jaką możesz doświadczyć to Reiatsu wykorzystywane do używania umiejętności - nie jest to jednak strata stała, jest ona regenerowana poza walką oraz w czasie snu fabularnego.
Reiatsu można stracić na stałe w wyniku kary.


Na jakiej zasadzie są oceniane walki?

Na walkę wielki wpływ mają nasze statystyki, a także jakość naszego postu. Im większa pomysłowość i lepsze opisy tym większa szansa na nasz sukces i większą nagrodę.


Jeśli wydaję w czasie fabuły Reiatsu to czy muszę je odejmować z profilu?

Nie! Absolutnie nie! Jak było wspominane w innych odpowiedziach: wartość Reiatsu nigdy nie spadnie n stałe. Zmiany poziomu Reiatsu w czasie fabuły zapisujemy tylko i wyłącznie pod postem, z profilu w takich przypadkach nie usuwamy zużytych punktów Reiatsu.


Misje/fabuły

Czy można napadać na sklepy, banki itd?

W teorii jest to możliwe, jednakże musi przy tym być Mistrz Gry i prowadzić te fabuły. Oczywiście takie napadanie na miejsca publiczne, morderstwa mogą skończyć się wystawieniem listu gończego o wysokiej wartości.


Na misję lepiej iść samemu czy z kimś?

To już od Ciebie zależy, gdyż wszystko ma swoje plusy i minusy. Na przykład na misji z kimś możesz zyskać relacje, misja może pójść znacznie łatwiej niż samemu, ale z drugiej strony czas jej wykonywania może się wydłużyć.


Nudzi mi się, jestem zablokowany na fabule. Co robić?

Poza zgłoszeniem sytuacji do MG/administracji? Zawsze możesz popisać na chatcie oraz pograć w gry na forum.


Czy współżycie postaci jest dozwolone?

Owszem jest, jednakże należy to zaznaczyć na samym początku każdego postu w fabule, iż jest on niedozwolony dla osób poniżej 18 roku życia. Dodatkowo, puści nie mogą współżyć póki nie zostaną Arrancarami.


Jak mogę zapisać się na misję?

Najlepiej napisać w temacie Zgłoszenie na fabułę lub prosto do MG, czy też na chatboxie.


Mistrz Gry

Czym zajmuje się MG w mojej misji?

Jest on najważniejszym organem w Twojej misji, bo to on kieruje wszystkimi wydarzeniami na niej. Sędziuje walki, a także umożliwia postęp na fabule. Można powiedzieć, że on jest Alfą i Omegą na fabule.


Czy MG może zabić moją postać?

MG ma prawo uśmiercić postać, ale musi mieć zgodę od administracji lub na prośbę gracza kierującego postacią. W kwestii pierwszej, ma to prawo zrobić jeśli gracz wykaże się kompletną głupotą jak próba walki z Espadą będąc oficerem shinigami.


Co jeśli nie zgadzam się z opinią MG w sprawie sędziowania walki?

MG jest sędzią najwyższym, jego zdanie można powiedzieć, że jest święte. Ma jednak prawo się pomylić w swym osądzie i w razie wątpliwości możesz zgłosić do innego MG lub admina. Jednakże, nie można odwołać się od drugiej decyzji i jest ona ostateczna.


Co jeśli MG nie zechce mi prowadzić misji?

Jeśli usprawiedliwia się poważnymi argumentami, dlaczego nie może prowadzić misji to jedyne, co Ci zostało, to uszanować jego powody. Jeśli zaś powód jest napisany w stylu "nie chce mi się", to możesz zgłosić to nawet do administracji w celu wyciągnięcia konsekwencji od tego, do którego chciałeś się zgłosić.


O jaką fabułę mogę poprosić MG?

Praktycznie dowolnie, nie ma tu większych ograniczeń, ale prosimy o nie przesadzanie. Mistrz Gry może zorganizować Ci fabułę startową, wśród rodziny itp. Możesz również poprosić o dowolnie inną fabułę, na przykład o misję, której nie ma na tablicy, a także o ciąg fabuł o wspólnym mianowniku, jakim jest problem przytaczany w tejże serii. Jest to zależne od gracza, czego wymaga od MG, jednakże te wymagania nie mogą być takie, że zakreśla misję od A do Z - gracz podaje MG jedynie ogólne wytyczne tego, co chce na fabule, a siła wyższa ją prowadzi wedle własnego uznania.


Co zrobić, jeśli MG zabił moją postać?

Możesz po prostu zrobić nową postać na jej miejsce. Jednakże, jeśli nie wydaje Ci się, że była to śmierć "sprawiedliwa" i zgodna z regulaminem czy systemem, możesz się odwołać od wyroku do administracji. Po tym, jaką decyzję podejmie administracja już nie masz prawa się odwoływać.
Dodatkowo, twoja nowa postać otrzyma na start część Reiatsu twojej starej postaci i kilka umiejętności (dokładną ilość wyznacza administracja).


Jak zostać Mistrzem Gry?

Nie jest to łatwe tak naprawdę. Administracja obserwuje zachowania graczy, ich poczynania, ich poziom postów fabularnych, a później wybiera graczy na próbny test. Gracz, który wyraża chęć na zostanie MG zostaje wpisany na listę "do przemyślenia", jednak nie zawsze dochodzi do próbnej fabuły.


Inne

Gdzie mogę pobrać tę grę?

Niestety, jeszcze nigdy nie mieliśmy okazję mieć do czynienia z tak zaawansowanym programistą, aby stworzył nam wersję Bleach Afterlife na komputery jako gra. Nie, nie można tego pobrać, grać można przez przeglądarkę, co jest związane z typem gry - PBF - Play by Forum.


Czy na forum organizowane są jakieś konkursy?

Oczywiście! Na różne okazje są organizowane loterie, konkursy, quizy. Jest to zależne od tego, kto ma je prowadzić w najbliższym czasie, jaką formę wymyśli i tym podobne. Poza tym, większe konkursy często są też organizowane przed eventami forumowymi.


Czegoś mi brakuje lub coś mi nie pasuje, gdzie to zgłosić?

Do odpowiedniego działu. Wszelkie propozycje wrzucamy do "Pomysły", pytania i te niepasujące rzeczy do "Pytania i problemy". Albo po prostu napisać do Administracji na PW.


Często na forum są organizowane eventy i minieventy?

Staramy się nie organizować ich zbyt często, abyście mogli odetchnąć po jednym evencie, jednakże minieventy zależne są od tego, co robicie na fabule. Na przykład czyjeś zagrania sprawiają, że pojawiają się wpisy w dzienniku fabularnym. Z tego da się przejść do mini eventu lub nawet eventu, jeśli okaże się to na tyle obszerne.
Powrót do góry Go down
https://bleach-after-life.forumpolish.com
 
Najczęściej zadawane pytania
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Bleach: Afterlife :: Start :: Jak zacząć?-